Kamenný koberec

Kameninový koberec

Kameninový koberec je alternatíva betónovej dlažby. Koberec je zmesov prírodného kameňa a epoxidovej  živice, nanáša sa na betónovú plochu, a spolu vytvárajú tvrdý a vode priepustný povrch vhodný na terasy, chodníky a parkoviská v okolí domu. Kameninovým kobercom je možné upraviť aj už existúce a zanedbané betónové plochy.
Hrúbka kameninovéko koberca závisí od jeho použitia – na chodníky, terasy a v okolí bazenu sa odporúča hrúbka minimálne 14-15 mm, na parkovacie státie hrúbka minimálne 25 mm.
Existujúci betónový povrch musí byť očistený prúdom vody. Pred samotným kameninovým kobercom je potrebné naniesť penetračný náter.

Alternatívou vytvorenia novej betónovej plochy je možnosť naniesť kameninový koberec na Ecoraster – systém plastových dielcov na spevnenie povrchu s nosnosťou 150-350 ton/m2. Ecoraster je uložený do makadamového lôžka a zasypaný makadamom. Skladá sa z malých mriežok a ponúka nekonečné množstvo spôsobov uloženia, ktoré zvládne aj domáci majster. Ekoraster je vyrobený zo 100% recyklátu, je ekologický a neznečisťuje podzemné vody. Povrch Ecorasteru sa zaleje kameninovým kobercom. Pri tomto type plochy je spotreba kameniva o niečo vyššia. Výhodou Ecorasteru je 100% priepustnosť vody do zeme. 

Pojivom kameninového koberca je dvojzložková epoxidová živica, ktorú možno využiť aj na penetráciu povrchu. Spotreba pojiva závisí od druhu použitého kameniva, zvyčajne 1,25-1,4kg na 25kg kameniva.
V našej ponuke máme penetračné nátery pre suché, vlhké a mastné povrchy, pojivo aj materiál určený na uzavretie kameninového koberca. Chémia značky IN-CHEMIE Technology s.r.o. neobsahujú nonylfenol a rozpúšťadlá.

Aby Váš kameninový koberec ostal ako nový dlhé roky, odporúčame naniesť revitalizačný náter.
Prehrať video
Kameninový koberec si môžete urobiť aj sami. Pozrite si naše ilustračné video. My Vám k tomu dodáme všetko potrebné a radi poradíme. Ak si chcete nechať zrealizovať kameninový koberec profesionálmi, navštívte našu stránku www.dlazdenie.sk a prezrite si našu ponuku a zrealizované práce.
Ukážku kameninového koberca môžete vidieť na našom odbernom mieste v Moste pri Bratislave.

Kameninový koberec

Okrášlite svoj domov

Kamenný obklad

Predaj A Relizácia Obkladu

Poradenstvo

Kontaktujte Nás

Realizácia profesionálmi

Www.Dlazdenie.Sk